Bilgi Güvenliği Farkındalık Programı Oluşturma Eğitimi

Eğitmen:

Eğitimin İçeriği

  • Temel kavramlar: Awareness, Training, Education
  • Neden Farkındalık programına ihtiyaç var?
  • Farkındalık ve Eğitim Programı Tasarlama
  • Farkındalık ve Eğitim Materyalleri Geliştirme
  • Farkındalık ve Eğitim Programı Uygulama
  • İzleme ve Sürekli İyileştirme

Eğitimin Hedef Kitlesi: Bilgi güvenliği ya da iletişim departmanlarında görevli olan ve bilgi güvenliği farkındalık programları oluşturmak isteyen ya da mevcut farkındalık programlarını bir ileri seviyeye çıkarmak isteyen uzman ve üzeri pozisyonlar.

Eğitimin Seviyesi: Orta

Eğitim Süresi: 2 Tam Gün

Ek Bilgiler:

Eğitim içeriği, NİST, PCI DSS ve İSO 27001 gereksinimleri ile uyumlu şekilde oluşturulmuştur. Eğitim sonrasında katılımcılar, organizasyonları için bilgi güvenliği farkındalık programı oluşturmaya yönelik bilgi ve araçları edinmiş olacaklardır.

Bu eğitim içeriği; 15 Mart 2020 tarihli ve 31069 Sayılı Resmî Gazete‘de yayımlanan “BANKALARIN BİLGİ SİSTEMLERİ VE ELEKTRONİK BANKACILIK HİZMETLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK” kapsamında 19. Madde 1. fıkrada belirtilen; “Banka genelinde bilgi güvenliği farkındalık seviyesini artırmak için kapsamlı bir bilgi güvenliği farkındalığı eğitim programı oluşturulur.” ve 4. fıkrada belirtilen; “Güncel saldırı yöntemlerini dikkate alarak gerekli sosyal mühendislik senaryoları üzerinden çalışanlara yönelik periyodik testler gerçekleştirir ve bu testlerden geçemeyen çalışanlara yönelik ilave hedefli eğitimler verilmesini sağlar.” düzenlemelerinin öngördüğü yasal çalışmaları karşılamaktadır.