FinTech İstanbul Akademi Hakkında

FinTech İstanbul Platformu 2016 yılında Türkiye’de sağlıklı bir FinTech Ekosistemi oluşturma vizyonu ile kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana yerel ve küresel binlerce haber, yüzlerce makale ve video içerik, onlarca fiziksel ve online etkinlik gerçekleştiren FinTech İstanbul aynı zamanda FinTech 101, Blockchain 101 Eğitimleri ve kuruma özel eğitimlerle sektördeki büyük bir eksikliği gidermiştir.

Ülkemizde sayıları hızla artan inovatif FinTech girişimlerin kurulması, ödeme ve e-para kuruluşların sayısını artması ve diğer kurumların finans sektörüne gösterdikleri ilginin (Kurumların Finansallaşması) artması sonucu, sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli insan kaynağı ihtiyacı da hızla artmıştır. Nitelikli insan kaynağı bulmanın yanısıra, sektörün ihtiyaçları doğrultusunda onların yetiştirilmesi de önemli bir konudur.

Bu ihtiyaçları uzun yıllardır gözlemlememiz sonucu, sektörün ihtiyaç duyduğu eğitimleri, sektörün içinden gelen eğitmenlerle karşılama kararı aldık. Böylece sektörde hem yeni çalışmaya başlayanlar ve hem de eski bilgilerini tazeleyerek kendilerini farklı görevlere hazırlamak isteyen çalışanlar için eğitim programları oluşturmaya başladık. 

Eğitim Yöntemi

Eğitim etkinliğinin artırılması amacıyla eğitimler, eğitmenlere soru-cevap sorarak ve deneyim paylaşımı biçiminde gerçekleşirken, aynı zamanda mekan bağımlılığını ortadan kaldırabilmek amacıyla online ortamda gerçekleşmektedir.

Eğitim başlıkları farklı bilgi seviyesine göre içeriğe ve derinliğe sahip olmaktadır. İhtiyaçlara göre eğitimleri süre olarak yarım gün, tam gün veya çok günlü olarak programlamak mümkün olmaktadır.

Eğitmenler

Eğitmenler FinTech alanının Ödeme Sistemleri, Bilgi Güvenliği, Hukuk, İş Geliştirme, Teknoloji gibi alanlarında uzun yıllar çalışmış ve daha önce eğitimenlik deneyimi bulunan kişilerden oluşmaktadır. 

—————–

Finansal Teknolojiler konusundaki uzmanlardan verilen en güncel eğitimler artık FinTech Akademi altında tek bir çatıda buluştu.

FinTech İstanbul Platformunun global ölçekte tanınacak bir FinTech Ekosistemi oluşturma misyonu ile başlayan yolculuğunda girişimcilerimize, kurumlarda çalışanlara ve yatırımcılarımıza finansal Teknolojiler alanında ihtiyaç duyacakları eğitimleri sunarak artık daha yakınız.

Neden FinTech İstanbul FinTech Akademi?

Sektörde Çalışanlardan, Sektörde Çalışanlara… Deneyimli Eğitmenler, En Güncel İçerikler

Ulusal ve uluslararası kuruluşlarda Finansal Teknolojiler alanının farklı bölümlerinde, farklı şapkalarla uzun yıllar çalışmış, bilgi ve deneyimlerini en güncel içeriklerle paylaşmak isteyen profesyonellerden alacağınız eğitimlerle, hem kendinizin hem de kurumunuzun geleceğini şekillendirmek artık daha kolay.

Her İhtiyaca Uygun İçerikler… Online, ama Yüzyüze!

Farklı seviyelerde ihtiyaçları karşılayacak kapsam, derinlik ve sürelerde tasarlanan ve online ortamda eğitmenlerle yüzyüze (Senkron) gerçekleştirilecek eğitimlerde, eğitmenlere soru sorma ve deneyim paylaşma fırsatı bularak etkileşimli eğitimler gerçekleştireceksiniz.

Uzmanlık Programları

Belirli amaçlara yönelik uzmanlık programları ile sadece istediğiniz konulara odaklanın.

FinTech Oryantasyon Programı

FinTech alanında çalışanlarına yatırım yapan bir banka, aracı kuruluş, ödeme veya e-para kuruluşu iseniz, çalışanlarınızın Finansal Teknolojiler konusunda oryantasyonunu bize bırakın.

Size Uygun Program Tasarım Hizmeti

Sadece belirli konulara mı odaklanmak istiyorsunuz? Sizlerle birlikte, ihtiyaçlarınız doğrultusunda size uygun eğitim programını tasarlayalım ve sunalım.